• Oburzenie na drakońską ustawę pisaną pod dyktando niemieckich koncernów samochodowych przerodziło się w szeroki protest przeciwko rządom Viktora Orbana. Po raz pierwszy od lat opozycja idzie razem, od lewicy po nacjonalistów. Według rządu to pucz na zlecenie Sorosa.Oburzenie na drakońską ustawę pisaną pod dyktando niemieckich koncernów samochodowych przerodziło się w szeroki protest przeciwko rządom Viktora Orbana. Już wtedy przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Laszlo Kover porównywał działania opozycji do "puczu". Ale to był dopiero początek, bo równolegle zaczęły się wielotysięczne protesty, które z każdym dniem tylko przybierały na sile. I z demonstracji przeciwko "ustawie niewolniczej" przekształciły się w szeroki protest przeciwko władzy, jej korupcji i autorytarnym zapędom Viktora Orbana. W niedzielę przeniosły się z placu Kossutha pod siedzibę telewizji publicznej MTV, gdzie posłowie i europosłowie partii opozycyjnych weszli, aby przedstawić pięć postulatów: 1) odwołanie "ustawy niewolniczej", 2) lepsze warunki pracy dla policji, 3) niezależne sądownictwo, 4) wolne media oraz 5) przystąpienie Węgier do Prokuratury Europejskiej, aby ukrócić korupcję.Zarówno Pardavi, jak i inni komentatorzy zwracają uwagę, że choć za rządów Viktora Orbana zdarzały się już bardziej liczne protesty - np. przeciw podatkowi internetowemu w 2014 roku - obecne demonstracje są wyjątkowe. I potencjalnie przełomowe. W Budapeszcie ramię w ramię maszerują lewicowcy z LMP, socjaliści czy nacjonaliści z Jobbiku. Razem skandują antyrządowe hasła i wykrzykują hasła odwołujące się do wiosny ludów i powstania z 1848 roku.

  - Zarówno na ulicy, jak i w mediach społecznościowych widać dawno niewidzianą energię, ludzie mówią, że "w końcu mamy jakąś opozycję" - mówi WP Szabolcs Panyi, dziennikarz śledczego portalu Direkt36.

  - To pierwszy raz, kiedy wszystkie partie opozycyjne, związki zawodowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do żądań i celów protestu. "Ustawa niewolnicza" dotyczy więcej ludzi w bardziej bezpośredni sposób, niż jakakolwiek inna ustawa, która była powodem protestów - ocenia Andras Toth-Czifra, przepychanie kanalizacji Grodzisk analityk European Stability Initiative, europejskiego think-tanku. Jak zauważa w rozmowie z WP, to ustawa o nadgodzinach okazała się głównym zapłonem budapesztańskich protestów, choć tego samego dnia Zgromadzenie Narodowe przyjęło w jego ocenie bardziej szkodliwe prawo: ustawę o Naczelnym Trybunale Administracyjnym, tworzącej całkowicie nowy sąd podległy bezpośrednio ministrowi sprawiedliwości.


  votre commentaire
 • Przecież jest wolny rynek . Każdy może sobie zakładać portale , gazety , TV i gadać i pisać co mu sie podoba . Oczywiście nie wolno źle pisać o LGBT a tak to na całą resztę włącznie z Kośiołem i chrześcijanami - na nich można wylewać pomyje legalnie . No wiadomo - na Allaha nie wolno nic złego napisać bo muzułmanie zrobią wtedy porządek jak należy z takim pseudodziennikarzem .Niezależnie media ,obrońcy przyrody to przykrywka obcej agentury która chce wpływać na opinie społeczną w danym kraju.Jaki cel ma obce państwo w finansowaniu takich "niezależnych”wydawnictw.Inteligentny człowiek zna odpowiedź,a reszta musi cofnąć się do szkoły żeby nadrobić zaległości.W Niemczech regermanizację mediów zrealizowano wiele lat temu. Maja tam porządek, a 95% mediów należą do Niemców. Żadne zagraniczne media w Niemczech nie plują na Niemców i Niemcy. Dlaczego tak nie może być w Polsce. Przecież "praworządność" to niemiecki standard medialny. Węgrzy za kilka lat osiągną niemieckie standardy.


  votre commentaire
 • Wszystko się zgadza ale ty to czytasz z osobnego dokumentu, teczki pod tytułem Projekty przyłączy i tak jak mówię jest tam mapka do celów projektowych 1/500 którą zamówiłeś u geodety czy też czytasz to z Projektu budowlanego domu w którym są także nadmienione projekty instalacji wewnętrznych.czy jeśli mam warunki przyłączenia jeszcze ważne i jest tam informacja o budowie rurociągu 14metrów to kolejny etap to pójście do biura obsługi i podpisanie umowy czy najpierw jakieś ogarnianie projektu rurociągu? Zobaczy pomieszczenie na kotłownie gazową (wysokość, kubatura, wentylacja) . Występujesz o warunki zasilania do operatora gazu (ogrzewanie + ciepła woda?). Mając warunki -> projektant + mdcp.

  Pozwoleń na budowę instalacji i przyłączy nie potrzeba bo już je masz w pozwoleniu na budowę.

  Tam jak nadmienił  jest jasno napisane iż dom wraz z instalacjami wewnętrznymi.Tak jak już pisałem. zgłoś się do swojego kierownika budowy bo adaptacje instalacji w projekcie budowlanym albo on albo ktoś znajomy mu robił więc na 100% kogoś Ci poleci.A ja mam pytanie odnośnie wypełnienia wniosku o określenie warunków przyłącza gazu.

  Dom stoi od 10 lat do tej pory ogrzewałem ekogroszkiem. W projekcie nie mam wewnetrznej instalacji gazowej. Pytania laika.

  Wypełniam wniosek. Co mam wpisać w miejscu 

  1. Lokalizacja gazomierza?

  2. Lokalizacja szafki i kurka?

  3. Przewidywany termin poboru paliwa?. Jak wpiszę sierpień to bedzie ok w sensie takim ze zdaze zrobić instalacje oraz gazownia mi zdazy wszytsko podlaczyc?

  4. Pkt. 5.2 we wniosku.Cel wykorzystania paliwa gazowego. Jesli będzie to kocioł jednofunkcyjny to rozumiem ze mam zaznaczyć przygotowanie ciepłej wody i ogrzewanie pomieszczeń? Czy tylko ogrzewanie pomieszczeń?

  5. Przewidywane roczne zapotrzebowanie na paliwo? Nie mam nawet pojęcia

  A jak nie to Google i hasło: 'Projekty przyłączy gaz Raszyn"

  Odnośnie speców od instalacji to koledzy z pogotowia gazowego chętnie wykonują takie po godzinach.

  Ponadto nowe prawo budowlane zniosło konieczność pozwoleń na budowę instalacji wewnętrznych.

  W projekcie przyłącza gazu od skrzynki do domu ma być opisana aktualna sytuacja na twojej działce budowlanej tak więc gdzie jest skrzynka, którędy idą przyłącza, jaką rurą, jeśli są dłuższe niż to dodatkowo stosuje się zawór na budynku, poza tym ma być mapka do celów projektowych z zaznaczeniem linią żółtą którędy idzie po działce rura od skrzynki do domu.


  votre commentaire
 • Jeśli jest żółta linia i opis to znaczy że przeglądana dokumentacja zawiera projekt instalacji gazowej.

  Żółta linia na rysunku który załączyłeś oznaczała by raczej instalację w domu, natomiast ja bym szukał żółtej lini na mapkach do celów projektowych i to tam widać drogę przyłącza od skrzynki gazowej do domu.

  Pozwolenie na budowę raczej nie zawiera nic o gazie bo takie informacje to raczej w Projekcie budowlanym gdzie są instalacje wewnętrzne i warunkach zabudowy oraz warunkach przyłączenia do sieci gazowej

  Znalezione obrazy dla zapytania: viega"

  Oprócz opisu który przytoczyłeś projekt powinien zawierać opis wykonawczy wraz z wykazem materiałów użytych np. rury gazowe PE HD SDR, podejścia do budynku z przejściem na PE/Stal itp pierdoły, no ale to wszystko zależy od metod projektanta.W pozwoleniu jest to w samym tytule,nawet wniosek musiałam uzupełniać właśnie o inst.gaz i szambo.

  To co podałem wcześniej jest pkt 4.1 ale jest tez pkt4.2

  A w nim m.in przyłącze wykonac z rur poli... PEHD SDR-11 DN32

  instalację wewnętrzną PN-80/H-74219

  Obliczenia zużycia gazu, opisane spadki w kierunku urządzeń gazowych, i inne na całą stronę A4.

  Tak coś czuję że ten projekt  przepychanie kanalizacji   by się nadał tylko pewnie coś ala adaptacja by była potrzebna.

  Odnośnie pozwoleń to szukałem w necie i teraz o ile dobrze widziałem nie trzeba pozwoleń na budowę przyłączy o ile je zrobi ktoś kto ma uprawnienia i będą uwzględnione na mapie.

  U mnie jest min tak udzielam pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z wewnętrzną instalacją gazu oraz bezodpływowym zbiornikiem na nieczystości ciekłe.

  Na mapce do celów projektowych jest narysowana linia przebiegu z zaznaczeniem przekrojów od granicy do domu.Jest opracowanie i papiery projektanta od gazu,pieczątki odpis uprawnień-zgłoszony KB od gazu dodatkowy bo mój nie ma takich uprawnień.

  Prąd i woda potrzebna jest do podłączenia pieca.

  Przecież czymś go musisz go zasilać a do napełnienia obiegu wody w centralnym ogrzewaniu też nie będziesz nosił wiadrem od sąsiada.

  Piszesz że  www kończysz budowę i do etapu zamkniętego pozostały ci 2 miesiące......O jakim etapie zamknięty mówisz bo mam nadzieję że nie jest to stan surowy zamknięty.

  Jeśli jest to faktycznie SSZ to najpierw wykonaj instalację CO, CWU, KAN wewnątrz domu a następnie zamartwiaj się gazownią.


  votre commentaire
 • Wszystko zależy jak daleko jest rura średniego ciśnienia. Jeśli w drodze obok działki to rejon gazowniczy czasem sam świadczy takie usługi, natomiast większe roboty uzbrojenia nowych działek przeznaczonych pod zabudowę idą już z przetargu.

  Odnośnie uzgodnień to faktycznie uzgodnieniom ZUD nie podlegają projekty sieci uzbrojenia terenu usytuowanych w granicach działki budowlanej,Właśnie czytam projekt i w miejscu gdzie jest opis techniczny instalacji jest takie coś:

  " Opracowanie nieniniejsze obejmuje projekt instalacji gazowe od kurka głównego do urządzeń gazowych zamontowanych w budynku. W projekcie przewiduje się umieszczenie kurka głównego i gazomierza w skrzynce naściennej zamontowanej w linii ogrodzenia oraz zaworu na ścianie budynku. Projektuje się doprowadzenie gazu ziemnego GZ-50 do kotła gazowego i do kuchenki gazowej czteropalnikowej".

  Na rysunku którego zdjęcie wstawiłem jest narysowana linia gazu, kurka, i podłączenia pieca i kuchenki.

  Że tak powiem, zgłupiałem ;/No do samego gazu nie potrzeba ale do pieca już tak do podłogówki woda a do pieca prąd.

  Jeśli nie ma w PNB to nie ma w gazowni mają wiedzieć coś o wew instalacji gazowej?

  Zadzwoń do Twojego kierownika budowy, lub projektanta który robił projekt lub adaptację...

  Co do projektowania innych instalacji to woda i kanalizacja się tworzy plan, a co do energetyki to na razie elektrownia jest na etapie projektowania przyłącza. O wewnętrznej instalacji elektrycznej jeszcze nic nie wiem  Ale akurat elektryka to najmniejszy problem.


  votre commentaire  Suivre le flux RSS des articles
  Suivre le flux RSS des commentaires