• Te 10,5 mld dla budżetu to z podatków za nowe kasy fiskalne i usługi internetowe w każdym punkcie sprzedaży. I o to tutaj chodzi a nie o jakieś wyimaginowane zmniejszenie skali oszustw bo tego nie da się zrobić bez kamer on-line w każdym punkcie sprzedaży. Tak Jarek i spółka rżnie pracujących i przedsiębiorców żeby mieć na "prezenty" dla nierobów. Jak jest coś na obstrukcje to i jest coś na rozwolnienie . Kto będzie chciał coś nabyć bez dowodu zakupu to to nabędzie i choćby na uszach stawali to takiej , domniemywa się korzystnej transakcji dla obu stron , w życiu nie wykryją. Skarbówce i tzw. rządowi się w głowach poprzewracało . Tylko podatki i coraz większe podatki z procentowym wysokim udziałem dla nich z przeznaczeniem w lwiej części na wynagrodzenia synekurowych posad, zamiast ryczałtowego podatku.Przy istniejacej konkurencji nikt z cenami nie wyskoczy , bo nie będzie maiał obrotów i interes będzie musiał zwinąć. A teraz sobie wyobrazmy smutnych urzednikow ze skarbowki, ktorzy siedza obserwuja ludzi jak wchodza i wychodza a paragonow nie przybywa? Tak juz jest na Węgrzech od kilku lat, tamtejszy moznowładca juz to ma taki system, a nasi tylko kopuja pomysly beda mieli problem z wolnymi niedzielami- bo zwyczaje zakupowe Polakow tak sie zmienily, ze w tygodniu zakupy robi zdecydowanie mniej ludzi, niz w soboty i piatki. Zaloze sie, ze algorytm tego nie przewiduje i komputer bedzie wyrzucal totalne bzdury


  votre commentaire
 • W Polsce może od Ukraińców nie chcą polskiego. Ale do Niemiec ni idzie znależć ogłoszenia gdzie by nie chcieli języka i to nie mowa o majstrach ale na byle fizecznego. Mąż szuka pracy za granic.ą to do głupiego malowania okien chcą jezyki za granice, a do Niemiec ani jednego ogłoszenia bez języka a przecie nie szuka na kierownika. Takie ogłoszenia sam se zobacz na ifopraca cyz pracuj . Pełno tego i wszystko do niczego. W ustawie mówi się, że warunkiem jest wymiana pieca węglowego na gazowy. Jeśli ktoś nie ma pieca węglowego lub ma węglowy i gazowy, a dom nieocieplony, to nie może skorzystać z żadnego programu. ue powinna zlekcewazyc te sankcje, ktore trump naklada bez porozumienia z nami i wbrew naszym interesom, a sa wprowadzone na prosbe izraela Iran ma gdzieś sankcje, razem z Indiami i Rosją rozpoczynają budowę konkurencyjnego dla Kanału Sueskiego, korytarza transportowego Północ-Południe, dzięki czemu towary dotrą do celu o 30 dni szybciej.

  moze jesli amerykanie wycofaja swoje wojska z syrii i iraku, oraz zlikwiduja wlasna bron nuklearna, beda mieli prawo stawiac takie warunki


  votre commentaire
 • Drożyzna jest straszna. Jeśli jesteś zmuszony wynajmować sobie mieszkanie bądź dom, gdyż z różnych względów nie masz własnego to musisz zarabiać obecnie minimum 3000 netto PLN, bo inaczej niewyrobisz ze spięciem budżetu domowego w jakiekolwiek ramy... Ludzie spracowani na świadczeniach socjalnych często muszą wiele rzeczy sobie odmawiać, by podołać wzrastającym opłatom bytowym... Przedsiębiorców bez pleców wyciska się jak cytrynę, by zaspokoić finansowo zdeprawowany elektorat socjalny. I tak można wyliczać   pogotowie kanalizacyjne Warszawa  bez końca..W naszym żywotnym interesie leży przede wszystkim gromadzenie i wytwarzanie różnych łatwych do pomnożenia majętności, a nie utracjuszowskie życie ponad stan, które to umożliwia kończąca się właśnie prosperity na świecie. Inaczej NIGDY nie będziemy autentycznie zasobni. Gdy y nie oszustwa i złodziejstwo w Polsce żyło by się kazdemu dobrze. I jeszcze te skorumpowane Sądy żeby ktoś zlikwidowal.,, Okradło mnie Panstwo metodą na OFE. Polecam i jak ma by wPolsce dobrze? Jest dobrze tylko dla Oszustów i złodziei bo prawo i Sądy ich chronią. Uczciwy człowiek to śmieszny teraz jest.

  Podobny obraz

  W Sądzie też go zlekcewazą.W Polsce i tak się żyje /dobrze/ biorąc pod uwagę jak w tym kraju "zarządza" się życiem społeczno-gospodarczym i w jakiej kondycji są zwykle finanse zwykłych ludzi oraz państwa. google gdzie ucieka kapitałDobry rząd ma dbać o to by życie społeczno-gospodarcze w miarę RÓWNOMIERNIE kwitło-rozwijało się, najlepiej o głównie własnych siłach, a nie tworzyć szkodliwą ułudę dobrobytu opartą na lichwiarskim kredycie zwykle zagranicznym. Czy ten rząd to robi?czym później przyjdzie spowolnienie w przegrzanej gospodarce tym kryzys będzie ostrzejszy. Chcesz scenariusz na przyszły rok? Ukraińcy wyjeżdżają do Niemiec, produkcja się wali bo nie ma ludzi do pracy, rosną stopy procentowe, wali się rynek kredytów hipotecznych bo leci w górę WIBOR, ludzie tracą mieszkania... A ty sobie siedzisz na ławeczce antoniego i słuchasz kolęd patriotycznych, bo przecież jest tak dobrze...  Ukraińcy obejmują stanowiska nisko płatne a w takich język niemiecki nie jest konieczny. Wystarczy, że majster na budowie będzie znał jako tako niemiecki, a z resztą ludzi już dogada się po ukraińsku. Wiem, co mówię, bo byłem w Warszawie na terenie budowy biurowca, gdzie 100 proc. ludzi było z Ukrainy. Zgadnij czy rozmawiali między sobą po polsku? recepta jest ta sama co 20 lat temu: nauka, praca i patriotyzm w zakupach. Ale to i Polacy nie chodzą w parze. Na pewno sztuczne podnoszenie płac bez wzrostu wydajności a w zasadzie produktywności, nie przyniesie nam dobrobytu. Dlaczego Rumunia teraz kwitnie? Dlatego, że w Polsce rosną szybko pensje. Zachodnie firmy zawsze szukają robili za miskę ryżu. A ostatnio usłyszałem dowcip, że przeciež fabryk nie zabiorą ze sobą. Owszem zabiorą maszyny, technologię a zostawią puste hale. Hala to nie fabryka!


  votre commentaire
 • Uciekać dokąd? Nie wyciągną kotwicy, nie popłyną w inne miejsce. Są wyspą, dużą, ale już dawno wyeksploatowaną. Przestali eksportować ropę, przestali wydobywać surowce, produkty mają wysoko-przetworzone, luksusowe. Potrzebują rynków zbytu na takie towary, bardzo dużo też zarabiają na usługach, potrzebują stosownych rynków dla tych usług. Nie ma dla nich lepszego miejsca, niż wspólny rynek UE. Jakkolwiek nie wyjdą z UE, wyjdą na gorsze warunki dla swoich najbardziej dochodowych gałęzi gospodarki. Koszty będą jeszcze większe. Zmniejszona konkurencja - wzrost bezrobocia. Problemy z Irlandią, recesja - Wyjazd taniej siły roboczej. Odprawy paszportowe. No same fajne rzeczy.Mądry naród? Kpisz czy o drogę pytasz? Obowiązek szkolny w WB trwa tylko do 16 roku życia. I wielu brytoli w tym wieku kończy edukację i idzie do roboty w fabryce. Pod tym względem są stanowią jeszcze ciemniejszy motłoch od naszego. Sam Farage zakończył edukację na szkole średniej. ja nie przyjmuje warunków takiej ,,integracji" za jaką jest unia czyli defacto Niemcy. Nie jestem za utworzeniem unii europejskiej w której będziemy reubliką. To byłby początek upadku Europy. Znajoma ma Agencję Celną, mówi, że dla Anglików to dramat, odprawa celna na Wyspach, odprawa w Polsce. Cena ich towarów wzrośnie więcej niż połowę. Już nie będą konkurencyjni dla nikogo w Europie. Wikę o czym ty mówisz? Zainteresuj się a nie pisz pierdół.


  votre commentaire
 • A następnie przyszła kolej na układanie styropianu - wielu z Was zna pewnie system Izodom 2000 - opieraq sie na kształtkach, pióro i wpust, zastanawiałem się jak połaczyć ze soba elementy obwodowe tak aby się nie rozeszły podczas zalewania. Z pomocą przyszedł wykonawca - okazało sie że jego kolega zajmuje sie obróbka styropianu - zaplanowalismy więc odpowiednie kształtki w formie litery L o grubości 10cm ze styropianu EPS 200, oczywiście przegi wyfrezowane i łaczone na specjalne wyciete ze styropianu pióra - przypominało to boazerię ale tu dwa elementy miały wpust a pióro było wsuwane od góry, wchodzilo bardzo ciasno przez co nie było mozliwości rozłaczenia po złożeniu. Tak to wyglądało, elementy były robione według projektu więc po złożeniu wyszedł obrys budynku, po złożeniu wszystkie zostały dopasowane według rozciągnietych linek, i zakotwiczone do gruntu 30cm dyblami po 3szt na 1m, było to bardzo stabilne połaczenie, nastepnie układałem warstwe styropianu poziomo, grubość 10cm łaczony na frezy, a frezy łaczone na pianke niskoprężną aby sie nie rozchodziły. Na wierzchnia warstwę poszła druga partia styropianu EPS200 o grubości 10cm, w miejscach gdzie miału iść belki zbrojenia pod ścianami nośnymi nie dawaliśmy już drugiej warstwy styro - powstały w ten sposób rynienki na belki. Oczywiście na przekładkę aby nie było mostkow termicznych.

  Znalezione obrazy dla zapytania dom beaty kozidrak

  Tak więc można było zbroić, zamiast wiązać zbrojenie na placu budowy, poprzez kontakty mojego wykonawcy zamówiłem gotowe belki spawane na zakladzie wraz ze strzemionami na wymiar - dwa dni później dojechał transport i wystarczyło wstawić je na swoje miejsce i powiazać. Cena za te gotowe cuda była taka sama jak za czysty materiał (wykonawca zadziałał i uruchomił swoje "zniżki"). Belki mocne - 25x25 górą 4 prety fi12 i dołem 4 prety fi12, strzemiona oczywiście drut fi6 ale żebrowany i strzemiona co 15cm. Reszta miała być lana betonem ze zbrojeniem rozproszonym w ilości 25kg na m3, jednak po wykonaniu całego zbrojenia pod ściany nośne i wszystkich kratowinic, nasz Kierbud stwierdził że wystarczy czysty beton B25. 


  votre commentaire