• dach

  Dach ma kąt 40 stopni. Jest możliwość delikatnego jego regulowania, np. na 38 (mowa tutaj o regulacji na etapie budowy), ale raczej pozostawiłbym kąt 40 stopni, aby śnieg nie zalegał na panelach. 

  Co do realizacji szczelności to kwestia zastanowienia separatory  się, ale jest kilka prostych rozwiązań dekarskich. W projekcie dachu domu pasywnego Lipinskich podłożem pod dachówkę są kształtki styropianowe thermodomu - TH7 a pod nimi folia lub papa i pełne deskowanie w postaci płyt OSB.Śnieg, ok. liczę się z tym. Kilka dni produkcji energii odpadnie. Ale 40 to dość duży kąt. Liczę, że dużo tego śniegu nie będzie zalegać.

  Znalezione obrazy dla zapytania dom pasywny

  Nie wiem ile to kosztuje, ale co do zasady masz na tych na panelach zarabiać tak z dychę rocznie, więc szczypanie się na dodatkowy tysiąc czy dwa może się nie opłacić. Ale jak chcesz po swojemu, to też jak najbardziej możesz, ale to chyba dekarza się pytaj a nie ludz

  Co do wykorzystania ścian, to nie wchodzą w grę, bo cała południowa ściana będzie przeszklona, a w domu pasywnym ciężko zamontować panele - styro 30cm no i zachowanie szczelności izloacji. 

  Chciałem poruszyć ten temat w wątku o energooszczędności przede wszystkim dlatego, że pomysł ten wydaje się być jedną z lepszych inwestycji jakie można poczynić przy budowie nowego domu. Do tej pory taka inwestycja mogła być mało rentowna (nie możność odprzedawania energii do dostawcy a kumulowanie jej w takich ilościach byłoby bardzo kosztowne). Sądzę, że stopa zwrotu jest nawet większa niż dla różnic w budowie domu energooszczędnego w porównaniu do standardowego. Od razu powiem, że panele w takiej ilości nie były w ogóle moim zamiarem, ale po prostu poskładałem kilka faktów do kupy i to się nieźle kalkuluje.

  Pytałem google o tego typu realizacje w Polsce i niestety, nic nie znalazłem stąd moje pytanie separator. Może ktoś miał do czynienia z takimi realizacjami i pochwali się spostrzeżeniami, separator cena wnioskami lub uwagami do moich wstępnych wyliczeń. 

  Automatyka regulacji kąta nie wchodzi w grę. Za duża inwestycja dla kilku procent , kilkunastu procent większego zysku. Poza tym na tym dachu nie możliwe do realizacji, no chyba, że zastosowałbym dodatkowo blachodachówkę. Ale to znów dodatkowe koszty ...

  W tym przypadku nie liczę kosztu inwertera, bo chodzi mi o wymianę dachówki na panele.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :