• w sprzeczności

    No rzeczywiście, niewiele wiadomo. Jedna uwaga - nigdzie nic nie ma o złożu - wg mnie to klasyczny osad czynny, bez żadnego punktu zaczepienia dla bezdomnych bakterii 

    Co do betonu - jak beton dobry i dobrze ustawiony, to ok, ale zwiększa to prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak (bo się np. podwinie uszczelka - o ile jest).to złoże kokosowe. I wymiana co 10 lat. A po drodze wizyty konserwacyjne i odświeżanie. Już sobie wyobrażam koszty. Czy prąd i wymiana dyfuzorów nie wyjdzie taniej? Nawet nie pytam czy ktoś to użytkuje. Wyniki imponujące. Trzeba zapytać o koszty. Jak to jest natleniane?

     

    Spheroflo to kształtki. I to gęste. Wnioskuję, że to działa bez prądu. Jak to jest zatem natleniane? Jak to czyścić? A może wymieniać? Co z osadem? Przecież przedostaje się trochę z osadnika gnilnego. Czy to przypadek, że producent podaje stopień oczyszczania dla Miniflo (osad czynny) a dla Spheroflo już nie?

    Czym zatem Spheroflo różni się od beczki z piaskiem (takim lepszym piaskiem)???

    Biorock. Efektywność oczyszczania imponująca!

    BZT5: 98.7 % (4 mg/l) ChZT: 96.3 % (26 mg/l) zaw. og.: 99.3 % (3 mg/l)

    „Zero energy” . Mogliby napisać po polsku co tam w tych workach jest i jak często trzeba powymieniać.

    Poza tym oni chyba dopiero startują w Polsce. Nie mają jeszcze folderów w języku polskim. A co jeśli nie przetrwają? Będę dochodził gwarancji w Luxemburgu?

    Z ciekawości zapytam ile to kosztuje. Bo wygląda na S-klasse. Przyznam zaciekawiło mnie.

    Jeśli chodzi o Sadeko to rzeczywiście byli tak oszczędni, że zapomnieli napisać co w drugim zbiorniku. Ale wnioskuję, że złoże zatopione bo na ich stronie są materiały propagandowe wychwalające złoże. No… chyba, że są aż tak niekonsekwentni 

    Zgadzam się z Tobą w 100%, że najcenniejsze są informacje od użytkowników.

    Roth kusił mnie tym, ze jako jedyny dopuszczał bezpośrednie doprowadzenie kondensatu do oczyszczalni. Ale już nie kusi.

    Koszty zakupu i serwisu to II etap konkursu

    w sprzeczności

    Na plus firmie trzeba zaliczyć, że otwarcie pisze o konieczności okresowej wymiany dyfuzorów (większość udaje, że są wieczne).

    Na minus - ściemnianie w opisie, które zresztą stoi w sprzeczności z wyliczeniami na dole strony (np. w sprawie zużycia energii).Osobiście nie lubię JPR i to na pewno rzutuje na moją ocenę. Nie budzi mojego zaufania zastosowanie jakiegoś materiału tekstylnego jako podłoża. Jak już musisz mieć coś napowietrzanego elektrycznie, to kolega WOJSKI bardzo chwali swoją oczyszczalnię.Tak, właśnie tą technologię miałem na myśli i jeszcze drugą, podobną - Biorock. Obie mają swoje plusy i minusy. Epurfix jest trochę płytszy, Biorock ma trwałe wypełnienie złoża. W zasadzie Biorock ma lepsze rezultaty i lepiej udokumentowane, ale różnica jest tak minimalna, że pomijalna. W obu systemach wadą jest to, że ścieki oczyszczone wypływają dość nisko, więc najczęściej w naszych warunkach trzeba zastosować pompę. Ale z drugiej strony - czasem nie trzeba pompy, a w systemach z napowietrzaniem zawsze musi być coś elektrycznego.


  • Commentaires

    Aucun commentaire pour le moment

    Suivre le flux RSS des commentaires


    Ajouter un commentaire

    Nom / Pseudo :

    E-mail (facultatif) :

    Site Web (facultatif) :

    Commentaire :